KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12393150
nr 1239 3150
Mahmud Cawian
(f. 1951), Irak
Oljemålning, Signerad, daterad -97, Par. Papper, Motivet: 30x22,5
Mahmud Cawian, Irakisk bildkonstnär född 1951.
måndag 4 mars 2019
kl 18:07:09